Во хотел во Струга физички нападнати две лица

На 27.08.2021 во 16,40 часот во Полициска станица Струга, В.Н.(58) од Скопје пријавил дека околу 13,00 часот додека бил заедно со С.Ч. од Скопје во хотел во Струга биле физички нападнати од Е.П. од Куманово и З.П.Ј. од Скопје.

Се преземаат мерки за расчистување на случајот.