23/07/2024
Струга

Жител од Радолишта почина во болница откако му се слошило во казино во Струга

На 03.02.2024 година во 16:24 часот во ОВР Струга е пријавено дека во казино во Струга, на М.К.(45) од струшкото село Радолишта му се слошило и паднал, по што бил пренесен во Општата болница во Струга каде починал.

По наредба на јавен обвинител врз починатиот ќе биде извршена обдукција.


WebOhrid / 04.02.2024 / СВР Охрид