ВМРО-ДПМНЕ: До кога, СДСМ ќе ги лаже граѓаните и ќе им ги замачкува очите?

ВМРО-ДПМНЕ ОК Струга денес одржа прес-конференција на која говореше претседателот на општинскиот комитет, Мирче Аџиоски. „Почитувани сограѓани, На денешната седница

повеќе...

Стружани, пријателите и писателите, му оддадоа последна почит и масовно испраќање до вечноста на познатиот автор Петко Шипинкароски

На градските гробишта во Струга, денеска напладне, сограѓаните, пријателите, поетите и раскажувачите, му приредија масовно испраќање на, вчера починатиот, познат

повеќе...

Во два посебни случаи, кривична пријава за две лица од Струга и охриѓанец кој нелегално граделе

Надворешната канцеларија за криминалистички работи Струга поднесе кривична пријава против А.Е.(54) од Охрид, поради постоење основи на сомнение за сторено

повеќе...

Честитка од ВМРО-ДПМНЕ Струга по повод Богојавление – Водици

„Богојавление – Водици е еден од најубавите христијански празници! Празник кој го носи значењето на светата тајна на крштевањето, како

повеќе...

Сите да се „Напрат Василичари“ – Вевчани подготвено за утрешниот василичарски карневал

Сите подготовки се завршени и сите заинтересирани ги покануваме, утре и задутре, понеделник и вторник, да бидат дел од големиот

повеќе...