Донесена одлука за еднострано раскинување на пет договори за концесии минерални суровини во Лабуништа

Министерот за економија Крешник Бектеши на прес–конференција информираше дека Владата на Северна Македонија на последната седница, по предлог на Министерството

повеќе...

Раскинати пет договори за концесии за минерални суровини во Лабуништа

Министерот за економија Крешник Бектеши на прес–конференција информираше дека Владата на Северна Македонија на последната седница, по предлог на Министерството

повеќе...

Честитка од ВМРО-ДПМНЕ ОК Струга по повод 24 Мај, Денот на сесловенските просветители

Општинскиот комитет на ВМРО-ДПМНЕ, Струга на сите граѓани на Република Македонија им го честита 24 Мај, Денот на сесловенските просветители,

повеќе...

Честитка од ВМРО-ДПМНЕ ОК Струга по повод Рамазан Бајрам

Општинскиот комитет на ВМРО – ДПМНЕ, Струга на сите граѓани од Исламската вероисповед, им го честита големиот верски празник Рамазан

повеќе...

Честитка од ВМРО-ДПМНЕ ОК Струга по повод 23 Мај – Националниот ден на Власите

Општинскиот комитет на ВМРО-ДПМНЕ Струга на сите припадници на влашката заедница им го честита 23 Мај – Националниот ден на

повеќе...

Бектеши: 16 милиони евра поддршка од Владата за ваучери за домашен туризам и домашна платежна картичка за 100.000 граѓани

Министерот за економија Крешник Бектеши денеска во Струга одржа состанок со претставници на Хотелска асоцијација на Македонија (ХОТАМ ) и

повеќе...