Левица: Охридската болница итно да обезбеди кадар и 24 часовна здравствена заштита за децата во Охрид

Партијата Левица – Локален огранок Охрид испрати соопштение до медиумите во кое стои: https://fb.watch/940AGdgWiO/ „ЈЗУ Општа болница Охрид соопшти дека одделот

Read more

Владата прогласи тридневна жалост за несреќата во ковид центарот во Тетово

Со едноминутно молчење во знак на почит кон жртвите од трагичниот пожар во модуларниот КОВИД центар во болницата во Тетово

Read more

Пожарот во КОВИД центарот во Тетово е изгаснат, лекарите се борат за живот плус, во тек е детална истрага

Вечерва во тетовскиот КОВИД центар се случи огромна трагедија во која поради експлозија и пожар има 10 жртви, а оваа

Read more

Отворен современ центар за физикална терапија во болницата „Св.Еразмо“

На пригодна свеченост, денес беше ставен во функција реконструираниот современ центар за физикална терапија во ЈЗУ Специјална болница за ортопедија

Read more

ЈП „Билјанини Извори“ во пресрет на Божик со донација за Ковид одделението во Охрид

ЈП „Билјанини Извори“ од Охрид денеска ја продолжи традицијата на донирање во пресрет на Божикните празници. Директорката на ЈП „Билјанини

Read more

Чек листа на планот за управување на животната средина и социјални прашања

Министерството за труд и социјална политика заедно со Министерството за здравство поддржано од Светска Банка го реализираат Проектот за справување

Read more