Каракачанов со сочувство за трагедијата со македонскиот автобус: Ние сме браќа и болката ни е заедничка

Лидерот на бугарското ВМРО, Красимир Каракачанов, истпрати писмо со сочувство за трагедијата со македонскиот автобус на автопатот Струма во Бугарија.

Read more

ВМРО-ДПМНЕ: Зголемување на платите за 25%, а на пензиите за 20%

Македонија има потреба од обнова. Државата три години стагнира, а граѓаните осиромашуваат. Се обврзуваме за зголемување на платите за 25%

Read more

ВМРО-ДПМНЕ ОК Струга: Градоначалникот редно е веќе да се замисли, а и добро да погледне во неговиот двор

ОК ВМРО – ДПМНЕ Струга, испрати соопштение до медиумите, во кое стои: „Денес во посета на Струга беше Амбасадорката на

Read more

ВМРО-ДПМНЕ: Ги запрашал ли Паскали аптекарите дека идејата за укинувањето на квотите не е добра?

ВМРО – ДПМНЕ ОК Охрид испрати реакција, во врска со прес-конференцијата на Секретарот на ОО на СДСМ – Охрид, Васко

Read more

ВМРО-ДПМНЕ Струга: Господине Мерко, сам себеси се лажете, народот не можете!

ОК ВМРО-ДПМНЕ Струга, денес испрати соопштение до медиумите, во кое стои: „Францускиот амбасадор, Кристијан Тимоние најави дека УНЕСКО ќе ни

Read more

Хуманитарна акција на НГИ „Коалиција на Египќани“ и Унијата на жени на ВМРО-ДПМНЕ Охрид

Денес, НГИ „Коалицијата на Египќаните“ и Унијата на жени на ВМРО – ДПМНЕ Охрид спроведоа Хуманитарна акција по повод Рамазанските

Read more

Милошевски: Охрид е позната туристичка дестинација и мора да има стратегија во туризмот

Кандидатот за градоначалник на Охрид од редовите на ВМРО-ДПМНЕ, д-р Митре Милошевски, денес одржа прес-конференција на која се осврна на

Read more

Д-р Митре Милошевски: Здравјето е човеково право, да го чуваме, здравје за сите, здравје насекаде!

7 Април е Светски ден на здравјето, ден посветен за подигање на свеста за здравјето на луѓето ширум светот. По

Read more

Јовановски: Во завршна фаза е Проектот за реконструкција на плоштадот „Крушевска Република“

Денес на плоштадот „Крушевска Република“ во Охрид, се одржа прес-конференција, на која говореше Филип Јовановски, член на ВМРО Народна партија.

Read more