Демократски сојуз: Фонд за критички медиуми и истражувачко новинарство

Демократскиот сојуз им го честита на новинарите Меѓународниот ден на слободата на медиумите 3 мај и ги охрабрува да опстојат

Read more

Честитка од ВМРО-ДПМНЕ ОК Охрид по повод Велигден

ВМРО-ДПМНЕ ОК Охрид на сите православни христијани им го честита најсветлиот празник Воскресение Христово – Велигден. „Христовото Воскресение е суштината

Read more

ВМРО-ДПМНЕ: Георгиески најде мнозинство за нови 17 вработувања на ДУИ во ЈП „Нискоградба“, но не најде за паркирањето

ВМРО-ДПМНЕ ОК Охрид испрати соопштение до медиумите во кое стои: „Вчерашната седница на Советот покажа уште една јавна сервилност на

Read more

Советниците од ВМРО-ДПМНЕ ја напуштија 58та седница

Советниците од ВМРО-ДПМНЕ ја напуштија денешната 58-ма седница на Советот на општина Охрид. Причините за напуштањето на седницата ги соопшти

Read more

Левица: Скандалозно е барањето за поскапување на водата за време на криза

Партијата Левица – Локален огранок Охрид испрати соопштение до медиумите во кое стои: „Градоначалникот на Охрид Константин Георгиески, веќе со

Read more

Левица: Поднесена иницијатива за вонреден инспекциски надзор за градежни активности кај поранешниот ресторан „Парк“

Поднесена иницијатива за вонреден инспекциски надзор за градежни активности кај поранешниот ресторан „Парк“. „Деновиве, од поголема група граѓани добивме информации

Read more