Утре ќе се спроведе вежбовна активност за боево гаѓање на стрелиштето Бејбунар

Полициски службеници од полициската станица за безбедност во патниот сообраќај при Секторот за внатрешни работи Охрид, утре (15.10.2020 година) од

повеќе...

СВР со апел за безбедно одбележување на празникот Голема Богородица

Со цел безбедно одбележување на големиот православен празник Успение на пресвета Богородица – Голема Богородица на целото подрачје, СВР Охрид,

повеќе...

Сопствениците и капетаните на бродови строго да се придржуваат кон мерките за заштита од Ковид-19

Со цел доследно почитување на одлуките и протоколите за работа на пловните објекти и примена на безбедносно-здравствените мерки за заштита

повеќе...

СВР Охрид со засилени патролни служби во текот на празничниот викенд

Според статистичките податоци на МВР, во изминатото деноноќие, на подрачјето на СВР Охрид, полициските службеници констатирале 170  прекршоци за неносење

повеќе...