ВМРО-ДПМНЕ Дебрца ги повикува сите жители да се приклучат на протестот против изградба на регионална депонија

Општинскиот комитет на ВМРО-ДПМНЕ Дебрца ги повикува сите членови, симпатизери како и сите жители на општина Дебрца да излезат во

повеќе...

Во недела селските камбани ќе го означат почетокот на еколошко сенародно востание, во историска Дебрца!

Во недела, 22 април, (Денот на екологијата!), во пет до дванаесет часот, камбаната на „Свети Атанасија“, во историското село Црвена

повеќе...

Македонците во Калгари одржаа протест против изгласувањето на Законот за јазиците

Денес, Македонците во Калгари, Канада, одржаа протест со што го осудуваат изгласувањето на Законот за јазиците. „Ние, собраните Македонци кои

повеќе...

Протест „Ние сме Македонија“ на повеќе локации во светот

Непартиското движење #НиеСмеМакедонија организира светски протест на повеќе локации низ светот кои истовремено со Македонците во Македонија ќе го кренат својот глас

повеќе...