Жител од Љубаништа заработи кривична пријава поради „злоупотреба на службена положба и овластување“

СВР Охрид поднесе кривична пријава против К.С.(63) од с.Љубаништа, охридско, поради постоење основи на сомнение за сторено кривично дело „злоупотреба

Read more

Специјалната единица „Тигар“ денес и утре ќе спроведе тактичко-показна вежба кај каналот Студенчишта

Полициски службеници од Специјалната антитерористичка единица „Тигар“ при Министерството за внатрешни работи, денеска и утре од 11:00 часот, на потегот

Read more

„Да ги заштитиме децата во сообраќајот“ средба на СВР и РСБСП со првачињата од ОУ „Христо Узунов“

Одделението за превенција при СВР Охрид и РСБСП, во рамки на превентивните активности „Да ги заштитиме децата во сообраќајот“, денеска

Read more