Честитка од ВМРО-ДПМНЕ ОК Охрид по повод 24 Мај – Денот на македонските и сесловенски просветители светите браќа Кирил и Методиј

ВМРО-ДПМНЕ упатува искрени честитки по повод 24 Мај – Денот на македонските и сесловенски просветители светите браќа Кирил и Методиј.

Read more

Честитка од градоначалникот Пецаков по повод Денот на светите браќа Кирил и Методиј

По повод 24.Мај, Денот на македонските и сесловенските просветители, светите браќа Кирил и Методиј, градоначалникот Кирил Пецаков упати празнична честитка.

Read more

Честитка од ВМРО-ДПМНЕ ОК Охрид по повод Рамазан Бајрам

ВМРО-ДПМНЕ ОК Охрид на сите припадници на исламската вероисповед им упатува најискрени честитки по повод големиот муслимански верски празник Рамазан

Read more

Честитка од градоначалникот Пецаков за Рамазан Бајрам

Градоначалникот на Охрид Кирил Пецаков, упати честитка до сите сограѓани со муслиманска вероисповед по повод големиот верски празник Рамазан Бајрам.

Read more

Градоначалникот Кирил Пецаков упати честитка по повод 1.Мај – Меѓународниот ден на трудот

Градоначалникот Кирил Пецаков упати честитка по повод 1.Мај-Меѓународниот ден на трудот. – Во мое лично име и во името на

Read more

Честитка од ВМРО-ДПМНЕ ОК Охрид по повод празникот Воскресение Христово – Велигден

ВМРО-ДПМНЕ ОК Охрид на сите православни христијани им го честита најсветлиот празник Воскресение Христово – Велигден. „Велигден ги спојува верата

Read more

Честитка од ВМРО-ДПМНЕ ОК Охрид по повод Католички Велигден

ВМРО-ДПМНЕ ОК Охрид упатува честитки до сите христијански верници кои го прославуваат Велигден според Грегоријанскиот календар. „Воскресението Христово е вечна

Read more