Општина: Нејасна е потребата и желбата за прибирање на ситни политички поени на Локалниот огранок на партијата Левица во Охрид

Општина Охрид испрати реакција до медиумите во врска со соопштението од Левица ЛО Охрид. „Нејасна е потребата и желбата за

Read more

ВМРО-ДПМНЕ: Ќе Георгиески ќе остане запаметен како најдеструктивниот градоначалник на Охрид!

ВМРО-ДПМНЕ ОК Охрид испрати реакција до медиумите во врска со денешната прес-конференција на градоначалникот Константин Георгиески. „Ќе Георгиески ќе остане

Read more

СДСМ: Соопштението на ДПМНЕ е еден мизерен и очаен обид за обезвреднување на целокупното досегашно залагање на локалната власт

ОО на СДСМ Охрид испрати реакција во врска со денешното соопштение од ВМРО-ДПМНЕ ОК Охрид. „Денешното штуро соопштение на ОК

Read more

Реакција: Општина Охрид и градоначалникот Георгиески веќе 2 години ја водат битката со урбаниот хаос

Општина Охрид испрати реакција до медиумите во врска со денешното соопштение на ВМРО-ДПМНЕ ОК Охрид. „Смешно и крајно небулозно е

Read more

СДСМ со реакција на соопштението од ВМРО-ДПМНЕ во врска со образованието и улогата на пратеничката Лазаревска во таа област

ОО на СДСМ – Охрид испрати реакција до медиумите во врска со вчерашното соопштение на ВМРО-ДПМНЕ – Охрид во врска

Read more

ВМРО-ДПМНЕ: Царовска укина четири стручни паралелки и преку нашиот проект за дуално образование се кити со туѓи перја

ВМРО-ДПМНЕ ОК Охрид испрати реакција до медиумите која се однесува на денешната изјава на министерката за образование и наука, Мила

Read more

ЈП Колекторски систем: Лажно-загрижените во иднина добро да ги проверат информациите пред да одржуваат беспредметни прес-конференции

Јавното претпријатие „Колекторски систем“ – Скопје испрати реакција до медиумите во врска со прес-конференциите на ВМРО-ДПМНЕ ОК Охрид. „Преку лицемерно

Read more

Реакција на СДСМ Охрид на пресот од ВМРО-ДПМНЕ за наводната партизација на пописот и попишувачите

ОО на СДСМ Охрид испрати реакција во врска со денешната прес-конференција на ВМРО-ДПМНЕ ОК Охрид. „ВМРО ДПМНЕ не престанува да

Read more

Ногачески: Прокиснувањето во балон салата е од тоа што многу “квалитетно” бил изработен покривот

Градоначалникот на општина Дебрца, Зоран Ногачески, испрати реакција во врска со соопштението од ВМРО-ДПМНЕ Дебрца. „После долго време сте се

Read more

Став на Сашо Точков за неговото разрешување од функцијата директор на ЈЗУ Центар за јавно здравје

Почитувани мои сограѓани, драги пријатели, После сите овие неколку дневни случувања и ваши реакции предизвикани од моето разрешување од функцијата

Read more