Лишен од слобода жител од Мешеишта кој опожарил две возила на вработени во Шумска полиција

На 05.04.2021 околу 03:30 часот, полициски службеници од СВР Охрид го лишија  од слобода Н.Т.(33) од селото Мешеишта, општина Дебрца,

Read more

Се интензивира реконструкцијата на училишната зграда на ПУ во Мешеишта

„Вложувањето во образованието е градење на скапоцен потенцијал и инвестиција во иднината на општината и државата. Тргнувајќи од таа цел,

Read more

Илинденска прослава со Влатко Миладиноски на Илинче во Мешеишта

Големиот македонски празник Илинден, традиционално ќе се одбележи и во црквата „Св.Илија“ на планината Илинче во Мешеишта. Традиционално, на присутните

Read more

Распоредени по групи екипите-учесници на Турнирот „Петровден“ – Мешеишта

Денес беше извршено распоредувањето на екипите по групи на Турнирот во мал фудбал Петровден – Мешеишта. Наградниот фонд на овогодинешниот

Read more

Градоначалникот Ногачески додели плакета и парична награда за првенецот на генерација 2015/2019 од ОУ „Дебрца“

Денес во Подрачното училиште во село Мешеишта градоначалникот Ногачески присуствуваше на предавањето на свидетелствата на учениците од IX одделение за

Read more

Швајцарци заинтересирани за производство на канабис за медицински цели во Мешеишта

Градоначалникот на општина Дебрца, Зоран Ногачески, оствари средба со потенцијални инвеститори од Швајцарија кои се заинтересирани нивната бизнис идеја за

Read more